با توجه به اینکه مراسم اکادمی اسکار در همین حوالی ـست اما مراسم های کوچیکتری هستند که برندگان بزرگی دارند. در ادامه با مووی اسکرین همراه باشید.
در اوایل این آخر هفته دیدیم که کارگردانان رهنمود آمریکا بهترین آثار سینمایی خود را معرفی کردند که شامل La La Land, Game of Thrones, Veep, and O.J.: Made in America میباشد. و امروز نیز صنعت انیمیشن سازی،منتخبین برگزیده خود را برای بخش فیلم های انیمیشنی،برنامه های تلوزیونی و فیلم های کوتاه، به اشتراک گذاشتند.
براساس گزارشی از ورایتی،Zootopia مقتدرانه از پس Moana and Kubo and the Two Strings برآمد تا جایزه بهترین انیمیشن را با خود به خانه ببرد.از زمانی که Annie Awards تمرکز بیشتر خود را بر روی فیلم های انیمیشنی گذاشت،هرساله لیست شرکت کنندگان آن نیز طویل تر شدند.
در این جشنواره فیلم های Marvel’s Doctor strange، Bob’s Burgers و فیلم لایو اکشن The Jungle Book نیز حضور داشتند.
با اینکه به بزرگی برخی جشنواره های اهدای جایزه نیست،Annie Awards میتوان گفت دست کمی از آن ها ندارد
قدمت این جشنواره بازمیگردد به سال ۱۹۷۲ که توسط برخی سران در هالیوود تاسیس شد درست در همان سالی که Max Fleischer از سازندگان محبوب هالیوود فوت کرد.

لیست برخی نامزد ها و برنده ها را در زیر خواهید خواند…

 

Best Animated Feature

  • Finding Dory – Pixar Animation Studios
  • Kubo and the Two Strings – LAIKA
  • Kung Fu Panda 3 – DreamWorks Animation
  • Moana – Walt Disney Animation Studios
  • Zootopia – Walt Disney Animation Studios

Best Animated Feature – Independent

  • Long Way North – Produced by Sacrebleu Productions, Maybe Movies, Norlum Studios, France 3 Cinéma and 2 Minutes
  • Miss Hokusai – Production I.G
  • My Life As A Zucchini – Rita Productions, Blue Spirit Productions, Gebeka Films, KNM
  • The Red Turtle – Studio Ghibli – Wild Bunch – Why Not Productions
  • Your Name. – CoMix Wave Films

Best Animated Special Production

  • Audrie & Daisy – A production of AfterImage Public Media in association with Actual Films for Netflix
  • Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll – DreamWorks Animation
  • Little Big Awesome – Titmouse, Inc. / Amazon Studios
  • Middle School: The Worst Years of My Life – CBS Films/J.P. Entertainment/Participant Media
  • Pear Cider and Cigarettes – Massive Swerve Studios and Passion Pictures Animation

Best Animated Short Subject

  • Blind Vaysha – National Film Board of Canada
  • Deer Flower – Studio ZAZAC
  • Path Title Sequence – Acme Filmworks
  • Pearl – Google Spotlight Stories/Evil Eye Pictures
  • Piper – Pixar Animation Studios

Best Animated Television/Broadcast Commercial

  • Duelyst – Powerhouse Animation Studios, Inc.
  • LEGO Star Wars: The Force Awakens Trailer – Plastic Wax
  • Lily & the Snowman – Hornet
  • Loteria ‘Night Shift’ – Passion Pictures Ltd
  • The Importance of Paying Attention: Teeth – Bill Plympton Studio & J. J. Sedelmaier Productions, Inc.

Best Animated Television/Broadcast Production For Preschool Children

  • Ask the StoryBots – Episode: Why Do I Have to Brush My Teeth? – JibJab Bros. Studios for Netflix
  • Peg + Cat – Episode: The Disappearing Art – Problem – The Fred Rogers Company/ 9ate7 Productions
  • Puffin Rock – The First Snow – Episode: 59 – Cartoon Saloon, Dog Ears, Penguin Random House
  • The Stinky & Dirty Show – Episode: Squeak – Amazon Studios and Brown Bag Films
  • Tumble Leaf – Episode: Mighty Mud Movers / Having a Ball – Amazon Studios and Bix Pix Entertainment

Best General Audience Animated Television/Broadcast Production

  • Bob’s Burgers – Episode: Glued, Where’s My Bob? – Bento Box Entertainment
  • BoJack Horseman – Episode: Fish Out Of Water – Tornante Productions, LLC for Netflix
  • Long Live the Royals – Episode: Punk Show – Cartoon Network Studios
  • The Simpsons – Barthood – Episode: Barthood- Gracie Films in Association with 20th Century Fox Television
  • The Venture Bros – Episode: Hostile Makeover – Titmouse, Inc.

Outstanding Achievement, Animated Effects in a Live Action Production

  • Deepwater Horizon – The Rig – Lionsgate – Effects TD Supervisor: Raul Essig, Digital Artist : Mark Chataway, Lead Digital Artist : George Kuruvilla, Digital Artist : Mihai Cioroba
  • Dr. Strange – Mirror Dimension – Marvel Studios – FX Supervisor: Georg Kaltenbrunner, Digital Artist : Michael Marcuzzi, Digital Artist : Thomas Bevan, Digital Artist : Andrew Graham, Digital Artist: Jihyun Yoon
  • Ghostbusters – Iloura – Snr FX Animator: Chris Young, FX Animator: Van Aarde Krynauw, FX Artist: Alexa Dodic, Compositing Supervisor: Gabriel Reichle
  • The BFG – Amblin Entertainment Walt Disney Pictures – Lead Effects TD: Claude Schitter, Senior Previs Animator: Benjaman Folkman, Senior Effects TD: Gary Boyle, FX Supervisor: David Caeiro, CG Supervisor: Luke Millar
  • Warcraft – Magic – Legendary/ Universal – FX Supervisor: John Hansen, Lead Artist : George Kuruvilla, Lead Artist : Alexis Hall, Lead Artist : Gordon Chapman, Lead Artist : Ben O’Brien