هشتادونهمین مراسم سالانه اکادمی اسکار با حواشی و اتفاقات بسیار زیادی به پایان رسید.میزبانی این مراسم بر عهده جیمی کمبل بود و حال هوای سیاسی در تمامی ادوار جو سنگینی ایجاد کرده بود.خبر خوش اینکه فیلم فروشنده اصغر فرهادی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را بدست آورد.لالا لند و مونلایت نیز جوایز بسیاری را درو کردند.دیمین شزل نیز با برنده شدن جایزه بهترین کارگردان،به عنوان جوان ترین برنده جایزه در تاریخ اسکار لقب گرفت.

لیست کامل برندگان هشتادونهمین مراسم بین المللی اسکار را در زیر تماشا خواهید کرد.طی خبر های بعدی به حواشی پیرامون اسکار میپردازیم

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

WINNER: Mahershala Ali (Moonlight)
Jeff Bridges (Hell or High Water)
Lucas Hedges (Manchester by the Sea)
Dev Patel (Lion)
Michael Shannon (Nocturnal Animals)

بهترین طراحی چهره

A Man Called Ove
Star Trek Beyond
WINNER: Suicide Squad

بهترین طراحی لباس

Allied
WINNER: Fantastic Beasts and Where to Find Them
Florence Foster Jenkins
Jackie
La La Land

بهترین مستند

Fire at Sea
I Am Not Your Negro
Life, Animated
WINNER: OJ: Made in America
۱۳th

بهترین صداگزاری

WINNER: Arrival
Deepwater Horizon
Hacksaw Ridge
La La Land
Sully

بهترین ترکیب صدا

Arrival
WINNER: Hacksaw Ridge
La La Land
Rogue One: A Star Wars Story
۱۳ Hours

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

WINNER: Viola Davis (Fences)
Naomie Harris (Moonlight)
Nicole Kidman (Lion)
Octavia Spencer (Hidden Figures)
Michelle Williams (Manchester by the Sea)

Foroshande

بهترین فیلم خارجی زبان

Land of Mine
A Man Called Ove
WINNER:  فروشنده از اصغر فرهادی The Salesman
Tanna
Toni Erdmann

بهترین انیمیشن کوتاه

Blind Vaysha
Borrowed Time
Pear Cider and Cigarettes
Pearl
WINNER: Piper

بهترین محتوای انیمیشنی

Kubo and the Two Strings
Moana
My Life As a Zucchini
The Red Turtle
WINNER: Zootopia

بهترین طراحی تولید

Arrival
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Hail, Caesar!
WINNER: La La Land
Passengers

بهترین جلوه های ویژه

Deepwater Horizon
Doctor Strange
WINNER: The Jungle Book
Kubo and the Two Strings
Rogue One: A Star Wars Story

بهترین ویرایش فیلم

Arrival
WINNER: Hacksaw Ridge
Hell or High Water
La La Land
Moonlight

بهترین مستند کوتاه

۴٫۱ Miles
Extremis
Joe’s Violin
Watani: My Homeland
WINNER: The White Helmets

بهترین فیلم لایو اکشن کوتاه

Ennemis Interieurs
La Femme et le TGV
Silent Nights
WINNER: Sing
Timecode

بهترین اثر سینمایی

Arrival
WINNER: La La Land
Lion
Moonlight
Silence

بهترین عملکرد

Jackie
WINNER: La La Land
Lion
Moonlight
Passengers

بهترین آهنگ

Audition (La La Land)
Can’t Stop the Feeling! (Trolls)
WINNER: City of Stars (La La Land)
The Empty Chair (Jim: The James Foley Story)
How Far I’ll Go (Moana)

بهترین اجرای اوریجینال

Hell or High Water
La La Land
The Lobster
WINNER: Manchester by the Sea
۲۰th Century Women

بهترین نمایش اقتباسی

Arrival
Fences
Hidden Figures
Lion
WINNER: Moonlight

بهترین کارگردان

Denis Villeneuve (Arrival)
Mel Gibson (Hacksaw Ridge)
WINNER: Damien Chazelle (La La Land)
Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea)
Barry Jenkins (Moonlight)

بهترین بازیگر نقش اول مرد

WINNER: Casey Affleck (Manchester by the Sea)
Andrew Garfield (Hacksaw Ridge)
Ryan Gosling (La La Land)
Viggo Mortensen (Captain Fantastic)
Denzel Washington (Fences)

بهترین بازیگر نقش اول زن

Isabelle Huppert (Elle)
Ruth Negga (Loving)
WINNER: Emma Stone (La La Land)
Natalie Portman (Jackie)

بهترین تصویر (در این بخش لالالند برنده شد که بخاطر اشتباهی اسکار به مونلایت تعلق گرفت)

Arrival
Fences
Hacksaw Ridge
Hell or High Water
Hidden Figures
WINNER: La La Land
Lion
Manchester by the Sea
WINNER: Moonlight