سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به ایستگاه آخر خود رسید و لحظاتی پیش برگزیدگان هر بخش مشخص شدند. با مووی اسکرین برای کسب اطلاعات بیشتر همراه باشید.

در این رویداد فیلم «تنگه ابوقریب» و «عرق سرد» توانستند به ترتیب در شش و چهار بخش بیشترین سیمرغ ها را به خانه ببرند. همچنین در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر «ابرهیم حاتمی کیا» (کارگردان فیلم به وقت شام) صحبت های جنجالی و آتشینی زد. وی در میان صحبت هایش به صدا و سینما اعتراض کرد و این اعتراضش را به سمت رضا رشیدپور کشاند. وی گفت: حاج قاسم سلیمانی می‌گوید من برای «به وقت شام»گریه کردم اما اُف بر آن کسی که می‌گوید این فیلم کمدی است.

در ادامه می توانید برندگان جشنوراه سی و ششم جشنواره فیلم فجر را مشاهده نمایید:

بهترین فیلم کوتاه:

  • حیوان
  • مارلون
  • وقت ناهار
  • فاش

بهترین طراحی لباس:

  • بمب؛ یک عاشقانه (سارا خالدی‌زاده)
  • خجالت نکش
  • سو تفاهم
  • شعله ور
  • مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین طراحی صحنه:

  • سرو زیر آب (عباس بلوندی)
  • بمب؛ یک عاشقانه
  • تنگه ابوقریب
  • دارکوب
  • سوتفاهم

بهترین چهره‌پردازی:

  • سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب
  • عباس عباسی برای فیلم چهارراه استانبول
  • فاطمه و زهرا کمالی برای فیلم دارکوب
  • مهرداد میرکیانی برای فیلم شعله ور
  • بابک اسکندری برای فیلم کامیون

بهترین تدوین:

  • بهرام دهقانی و محمد نجاریان برای عرق سرد
  • به وقت شام
  • دارکوب
  • کامیون
  • مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین صدابرداری:

  • رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب
  • ایرج شهرزادی برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه
  • طاهر پیشوایی برای فیلم به وقت شام
  • مهران ملکوتی برای فیلم سوتفاهم
  • مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین صداگذاری:

  • علیرضا علویان برای دو فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و به وقت شام
  • امپراطور جهنم
  • تنگه ابوقریب
  • شعله‌ور

بهترین موسیقی متن:

  • کارن همایونفر برای به وقت شام
  • بمب؛ یک عاشقانه
  • تنگه ابوقریب
  • دارکوب
  • شعله ور
  • عرق سرد

بهترین جلوه‌های بصری:

  • چهارراه استانبول
  • بمب؛ یک عاشقانه
  • به وقت شام
  • تنگه ابوقریب
  • سرو زیر آب
  • لاتاری و ماهورا به صورت مشترک

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

  • تنگه ابوقریب
  • بمب؛ یک عاشقانه
  • به وقت شام
  • سرو زیر آب
  • ماهورا

بهترین فیلمبرداری:

  • علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب
  • بمب؛ یک عاشقانه
  • تنگه ابوقریب
  • عرق سرد
  • مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین نقش مکمل زن:

  • سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد
  • سحر دولتشاهی برای فیلم چهارراه استانبول
  • لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد
  • نگار عابدی برای فیلم دارکوب
  • هدی زین العابدین برای فیلم عرق سرد

بهترین نقش مکمل مرد:

  • جمشید هاشم پور برای فیلم دارکوب
  • پژمان جمشیدی برای فیلم سوتفاهم
  • سیامک انصاری برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه
  • فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده
  • مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول
  • نوید پور فرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین فیلمنامه: (در این بخش دو فیلم برنده سیمرغ بلورین شدند)

  • کامبوزیا پرتویی برای فیلم کامیون
  • هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده
  • بمب؛ یک عاشقانه
  • سرو زیر آب
  • شعله ور

بهترین کارگردانی: (در این بخش دو فیلم برنده سیمرغ بلورین شدند)

  • ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم به وقت شام
  • بهرام توکلی برای فیلم تنگه ابوقریب
  • دارکوب
  • سرو زیر آب
  • کامیون
  • مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین نقش اول زن:

  • سارا بهرامی برای فیلم دارکوب
  • باران کوثری برای فیلم عرق سرد
  • شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش
  • ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول
  • مهناز افشار برای فیلم دارکوب
  • هانیه توسلی برای فیلم سوتفاهم

بهترین نقش اول مرد: (در این بخش امین حیایی برنده دیپلم افتخار و امیر جدیدی برنده سیمرغ بلورین شد)

  • امیر جدیدی برای فیلم تنگه ابوقریب و فیلم عرق سرد برنده سیمرغ بلورین
  • امین حیایی برای فیلم شعله ور برنده دیپلم افتخار
  • بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب
  • رضا عطاران برای فیلم مصادره
  • سعید آقاخانی برای فیلم کامیون
  • نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین فیلم:

  • تنگه ابوقریب
  • بمب؛ یک عاشقانه
  • به وقت شام
  • دارکوب
  • سرو زیر آب
  • کامیون
  • مغزهای کوچک زنگ زده

دیدگاهتان را بنویسید