دانلود فیلم Ready Player One 2018 – با زیرنویس فارسی – بازیکن شماره یک آماده ( در برخی از ترجمه ها از عنوان « بازیکن آماده شماره یک » استفاده شده است ) نام رمانی به قلم ارنست کلاین است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و خیلی زود توانست نزد علاقه مندان به کتاب به محوبیبت فراوانی دست یابد. این کتاب خوشبختانه در پائیز سال ۱۳۹۶ وارد بازار کتاب ایران شده و توسط پیمان اسماعیلیان به فارسی ترجمه و از طریق انتشارات « باژ » در اختیار علاقه مندان به کتاب قرار گرفته است. رمان آقای کلاین به اندازه کافی در بازار کتاب جهان شهرت دارد اما اقتباس بر سر و صدای سینمایی از این اثر توسط استیون اسپیلبرگ باعث شد تا بار دیگر توجهات به این اثر جلب شود و همگان منتظر بمانند تا ببینند اسپیلبرگ قرار است با این رمان که ماهیت سرگرمی دارد چه کند.

داستان فیلم در سال ۲۰۴۵ در اوکلاهامای آمریکا رخ می دهد و دنیایی را به تصویر می کشد که ابداً ایده آل نیست و شبیه به یک ویرانه می باشد. وید واتس ( تای شریدان ) پسر جوانی است که در محله ای زاغه نشین سکونت دارد و تمام رویاها و خواسته هایش را در یک دستگاه واقعیت مجازی جستجو می نماید. زمانی که وید این دستگاه را بر روی سر قرار می دهد، به نظر می رسد که او خوشبخت ترین انسان دنیاست. اما انتشار یک پیام از خالق این دنیا به نام هالیدی ( مارک ریلنس ) که در آن اشاره می کند یک گنج مخفی در دنیای واقعیت مجازی وجود دارد که با یافتن آن افراد می توانند به این جهان مسلط شوند، رقابت برای یافتن آن آغاز می شود و…

استیون اسپیلبرگ در اقتباس سینمایی از رمان « بازیکن شماره یک آماده » چندان به منبع اصلی وفادار نبوده بطوریکه حتی می توان گفت تنها رگه هایی از داستان اصلی در نسخه سینمایی وجود دارد و بسیاری از جزئیات داستان از روایت سینمایی حذف گردیده است. همین مسئله فرصت مغتنمی در اختیار اسپیلبرگ قرار داده تا هرچه که در ذهنش می گذرد را در دنیای اوسیس ( دنیای واقعیت مجازی که داستان در آن روایت می شود ) بکار بگیرد و تماشاگر را غافلگیر نماید.

اسپیلبرگ طی سالهای گذشته بیش از آنکه به صنعت سرگرمی اهمیت دهد، درگیر ساخت آثار بیوگرافی و سیاسی شده بطوریکه حالا همگان انتظار دارند ساخته های جدید او حول محور یک رسوایی دیگر در کاخ سفید باشد و قابلیت های اسکاری نیز در آن گنجانده شود. این در حالی است که اسپیلبرگ در سالهای دور یکی از برترین سرگرمی سازان تاریخ هالیوود بوده که حتی می توان او را بدعت گذار بخش مهمی از فرهنگ صنعت سرگرمی در ساخت آثار اکشن در هالیوود عنوان کرد. خوشبختانه اسپیلبرگ « بازیکن شماره یک آماده » از پوسته سیاسی اش خارج شده و به اصل خویش بازگشته است! (منبع: مووی مگ)


دانلود با کیفیت ۷۲۰p HDRip: لینک مستقیم

دانلود با کیفیت ۴۸۰p HDRip: لینک مستقیم

زیرنویس فارسی

دیدگاهتان را بنویسید